Program
Klik på skemaet for at se det i stort.

Thycho Brahe Museet

Fredag
18.00-18.45      Åbnings tale v/Bjørn Nørgaard 

Søndag
14.00                Afslutning tale v/Morten Bo 

Artist Talk

Lørdag
10.00-10.45      Martin Lehmann
11.00-11.45      Søren Lose
12.00-12.45      Mads Nissen
13.00-13.45      Malene Nors Tardrup
14.00-14.45      Charlotte Haslund-Christensen
15.00-15.45      Kent Klich
16.00-16.45      Nicolai Howalt
17.00-17.45      Jacob Aue Sobol

Søndag
10.00-10.45      Mette Juul
11.00-11.45      Fryd Frydendahl
12.00-12.45      Trine Søndergaard

Artist talks finder sted i Kulturhuset. 

Portfolie Review

Lørdag
10.00-12.20      Henrik Saxgren
                        Nicolai Howalt
                        Mette Juul
                        Sigrid Nygaard

12.40-15.00      Jacob Aue Sobol
                        Jens Olof Lasthein
                        Marie Hald
                        Tove Kurtzweil

15.20-18.00      Søren Lose
                        Trine Søndergaard
                        Fryd Frydendahl
                        Tina Enghoff
Søndag
11.00-13.00      Peter Helles
                        Tobias Selnæs Markussen
                        Martin Lehmann

Der gives Portfolie Review samtidig ved fire borde af fire forskellige fotografer / billedkunstnere. Varighed 20 minutter til hver samtale.
Konsultationerne er gratis, men kan ikke forhåndsbookes. Deltagere med SUPERBILLETTER springer køen over.
 
Debatter

Lørdag
12.00-14.00      Tina Engholff + Kent Klich
                        (Photography in a political context)
14.30-15.20      Sigrid Nygaard + Mads Nissen
15.30-16.15      Malene Nors Tardrup
                        (På vej mod det fotografiske billede)
Søndag
11.00-11.50      Nicolai Howalt + Tove Kurtzweil
12.00-12.50      Søren Lose + Jacob Aue Sobol

Henrik Saxgren er ordstyrer og konferencier på alle debatter i Debatteltet.
 
Film & Video

Fredag
21.00-21.30      Eva Maria Rødbro: Kriger
21.30-22.00      Eva Maria Rødbro: I Touched her Legs
22.30-23.30      En Times Crazyness
00.00-01.30      Midnatsfilm

Lørdag
12.00-12.30      Alexander Evers Lind: Carl og Niels
13.00-13.30      Frigge Fri: Som Følger Solen
14.00-14.30      Tilde Juul: House of Sabry
14.30-15.00      Nicoline Skotte: I Can Be Sabine
15.30-16.30      En Times Crazyness
17.00-18.00      Når du vågner
20.00-22.00      Jide Tom Akinleminu: Portrait of a Lone Farmer
22.30-23.00      Halfdan Pisket-Blok
00.00-21.30      Midnatsfilm
 

Scenen

Fredag
20.30-21.30      Sara Elkjær
22.00-23.00      Henry The Rabbit
00.00-01.00      Papir

Lørdag
14.00-15.00      Rasmus Malmstrøm
15.00-16.00      Auktion
16.00-17.00      Tale
17.00-18.00      Erik Lundgreen
20.00-21.00      Felines
22.00-23.00      The Eclectic Moniker
00.00-1.00        Den Magnetiske Ørn 

Torvet

Lørdag
12.00-12.30      Fatamorgana / Journalisthøjskolen
13.00-13.30      Kunstakademiet / Newport
14.00-14.30      Glasgow School of Art / Famu
15.00-15.30      Malmö Kunstakademi / ICP New York
16.00-16.30      Den danske Filmskole / Fri snak

Søndag
09.30-13.30      Åben

Information om uddannelser fra dem, der har gået der. 

Emils Wetplate Laboratorie

Lørdag
12.00-17.00      Åben

Søndag
09.30-13.30      Åben


Madtelt

Fredag
19.00-20.30       Aftensmad

Lørdag
8.30-10.00           Morgenkaffe og morgenbolle
18.00-19.30       Aftensmad

Søndag
8.30-9.30           Morgenkaffe og morgenbolle
 

Gamlegård

Fredag
1.00-3.00           UnicornsDaughter
2.30-3.30           Walk

Lørdag
1.00-3.00           DJ
2.30-3.30           Copyflex

Søndag
16.00                 Campen lukker


Færgen

Fredag
14.00-16.00         Rasmus Malmstrøm

Søndag
15.30-17.00         Rasmus Malmstrøm

For inviterede fotografer og billedkunstnere samt deltagere med SUPERBILLETTER.